«Задля деескалації ситуації, слово краще за спецзасіб», — КМЄС допомагає Нацполіції у створенні груп перемовників
Червень 16, 2016![](https://www.euam-ukraine.eu/wp-content/uploads/2016/06/IMG_2291_o2_cqoyfCg.jpg)
Консультативна місія Європейського союзу (КМЄС) організувала тренінг для українських поліцейських щодо роботи груп перемовників під час масових заходів. Новий підхід з підтримання громадського порядку спрямований на підвищення потенціалу Національної поліції України (НПУ), ефективне управління і координацію масовими заходами, а також на впровадження «поліції діалогу» (dialogue policing) як загальнонаціональної концепції роботи НПУ.
![](/data/image_db/news/IMG_2291_o2_cqoyfCg.jpg)
![](/data/image_db/news/IMG_2300_8XICpHzdBV.jpg)
Триденний курс був проведений співробітниками чеської поліції. Вони мають багатий досвід організації подібних навчань для словацьких та польських колег, які в своїх країнах відповідають за роботу поліцейських груп перемовників. Команду експертів очолив полковник Антонін Кремл, який відповідає за роботу чеської поліції громадського порядку, спецпідрозділи та патрульну поліцію.
![](/data/image_db/news/IMG_2311 copy_3Ge3y0aJj6.jpg)
![](/data/image_db/news/IMG_2334_jBPk-z1s_3.jpg)
Запобігання насильству шляхом комунікації і підвищення довіри з боку громади є ключовими елементами підходу поліції діалогу (dialogue policing). Двадцять п’ять поліцейських Департаменту превентивної діяльності Нацполіції, Головного управління Нацполіції Києва, Київської області, Харкова, Одеси а також їх колеги з патрульної служби дізналися більше про деескалацію конфліктних ситуацій під час демонстрацій, футбольних матчів, тощо.
«Українські поліцейські отримали інформацію щодо вживання сучасних методів перемовин і керування масовими заходами. Це дозволить використовувати менше ресурсів поліції. Задля деескалації ситуації слово краще за спецзасіб», — наголосив Удо Моллер, керівник компоненту правоохоронних органів КМЄС.
![](/data/image_db/news/IMG_2422_sArH-w6tzK.jpg)
«Цей тренінг є тільки першим кроком на етапі переформатування підходу поліції задля забезпечення безпеки під час мирних зібрань. Сподіваюсь, що ми продовжимо співпрацю з Консультативною місією ЄС в цьому напрямку. Вже сьогодні, мої колеги мають можливість використати отримані знання під час роботи в футбольних фан-зонах», — зазначив начальник Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Ігор Бабич.
Курс був проведений в форматі «тренінг для тренерів», що дає можливість українським поліцейським ділитися отриманими знаннями зі своїми колегами. КМЄС також вручила випускникам обладнання для груп перемовників.
Продовження тренінгів з чеськими експертами очікується в серпні і в жовтні. Навчання фокусуватимуться на дотриманні прав людини під час масових заходів. Крім того, співробітники чеської поліції запросили українських колег відвідати Чехію з навчальним візитом.
![](/data/image_db/news/IMG_2494_KsEkIB4DaQ.jpg)
![](/data/image_db/news/IMG_2503_dh38ac4ist.jpg)
![Creative Commons License](https://licensebuttons.net/l/by-sa/4.0/88x31.png)
«Задля деескалації ситуації, слово краще за спецзасіб», — КМЄС допомагає Нацполіції у створенні груп перемовників is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 License.