Модель навчання побудована довкола студента – в центрі уваги тренінгу для тренерів у Харкові
Листопад 02, 2016![](https://www.euam-ukraine.eu/wp-content/uploads/2016/11/IMG_0389_Wyd0Le3g3s-1.jpg)
![](/data/image_db/news/IMG_0389_Wyd0Le3g3s.jpg)
Одинадцять досвідчених інструкторів регіональних навчальних центрів МВС із різних міст України взяли участь у тренінгу, який минулого тижня в Харкові провела Консультативна місія ЄС в Україні (КМЄС) спільно з Національним університетом внутрішніх справ. Це був уже другий такий подібний тренінг в Харкові.
Учаснику тренінгу довідалися, як дорослого студента помістити в центрі навчального процесу. Зокрема, як створити безпечне та стимулююче навчальне середовище на основі практичних прикладів та методик, що заохочують студентів до самовдосконалення після тренінгу. З-поміж іншого, одним з модулів тренінгу був модуль про ефективні комунікації, а також про те, як формувати групову динаміку, що допомагає студентам навчатися одне в одного.
«Під час тренінгу важливо пам’ятати, що учасники – не меблі, — сказав радник та тренер КМЄС із взаємодії поліції з громадою Пітер Вілсон. – У дорослих студентів достатньо прикладів з власного досвіду, тож добрий інструктор повинен вміти використовувати це. Також важливо підказати студентам, де можна знайти детальнішу інформацію на задану тему. Саме тому тренер – це провідник, який допомагає студентам досягати поставлених цілей, тобто краще зрозуміти певну проблему або здобути нові навички. Тренер робить це, ставлячи завдання відповідно до практичного досвіду та створюючи сприятливе для навчання середовище».
![](/data/image_db/news/IMG_0416 (2)_NdwNvtZPv-.jpg)
На завершення тренінгу студенти отримали сертифікати з рук ректора Харківського національного університету внутрішніх справ Валірія Сокуренка, першого проректора Харківського національного університету внутрішніх справ Дмитра Швеця, координатора діяльності КМЄС в Харкові Герріта Яна ван Шелдера, а також Пітера Вілсона, який і проводив тренінг.
Ось що про тренінг сказали самі учасники:
![](/data/image_db/news/IMG_0322 (2)_new_P3TSJmUVBx.jpg)
Чіткою та доступною нам розповіли про те, як дорослих навчати новим навичкам. Ми почули багато інформації про нові методи та форми навчання, з якими я особисто раніше не був знайомий. Після цього з’являється більше впевненості щодо того, як навчати.
![](/data/image_db/news/Svitlana Kharchenko_small_YhwaEGznC.jpg)
Світлана Харченко
Найбільше мені сподобалось те, що тренінг був дуже жвавим. Тренер робив все, щоб максимально всіх залучати до роботи, і це справді допомагало в навчанні.
![](/data/image_db/news/Maxym Levitskiy_small_Dt9zhq3W0.jpg)
Максим Левитський
Найкориснішим досягненням тренінгу, на мою думку, є те, що він допоміг нам здобути нові та навчив по-новому застосовувати старі навички. Крім того, ми в загальному почули про сучасні навчальні методики.