Цифрові технології допомагають КМЄС долати обмеження, спричинені пандемією Covid-19
Березень 31, 2020Минулої п’ятниці Представництво Консультативної місії ЄС (КМЄС) в Одесі провело перший вебінар для Одеського державного університету внутрішніх справ (ОДУВС). У зв’язку з тим, що через поширення коронавірусу більшість експертів КМЄС змушені працювати дистанційно, п’ятеро поліцейських прочитали лекцію в прямому ефірі зі своїх помешкань в Греції, Данії, Німеччині, Угорщині та Фінляндії. Це був абсолютно новий досвід як для лекторів, так і для викладачів та студентів університету, що взяли участь у вебінарі. «Віртуальні» зустрічі – лише один з цифрових інструментів, які використовує КМЄС, щоби підтримати українських партнерів місії в умовах карантину.
Обмін досвідом
Фокусуючись на реагуванні поліції під час надзвичайних ситуацій, у тому числі в умовах пандемії Covid-19, тема та час проведення вебінару були як ніколи доречними. Тему було ретельно підібрано в консультаціях з партнерами, зважаючи на їхні нагальні потреби у цей складний час.
«Вибір теми пандемії був цілком прогнозованим, – пояснив старший радник КМЄС з питань правоохоронної діяльності Георгіос Покас з Греції. – Тож ми вирішили організувати цей вебінар. Як місія, ми продовжуємо надавати свої консультації нашим партнерам».
Ось як все відбулось. На зв’язку з країн, де вирує пандемія коронавірусу, експерти КМЄС поділились кращими практиками щодо дій в умовах кризових ситуацій та запровадження запобіжних заходів з метою здійснення правоохоронної діяльності. Також обговорили юридичні нюанси притягнення порушників до відповідальності у Великобританії та Канаді.
Радники місії розповіли про нові типи злочинів, що з’являються у зв’язку з кризовою ситуацією. Радник та тренер з кримінальних розслідувань Хайке Коттманн з Німеччини зазначила: «Звичайно, в умовах надзвичайних ситуацій, як правило, спостерігається зростання кількості певних злочинів, зокрема пограбувань. Але і злочинці перелаштовуються в умовах карантину, частіше вдаючись до кібер-злочинів. Зростає ймовірність домашнього насильства в умовах карантину». Як з цим боряться в Німеччині? Є можливість подати скаргу (заяву) через веб-сайт, повідомляючи про будь-яке насильство вдома.
100 учасників краще, ніж 10
По іншу сторону екранів, сидячи вдома перед своїми комп’ютерами, за вебінаром слідкували викладачі, курсанти та студенти ОДУВС. Керівниця відділу міжнародного співробітництва університету Вероніка Бакума схвально відгукнулась про таку ініціативу. «Тема вебінару є надзвичайно важливою в сьогоднішніх умовах. Почуте повинне допомогти нашим співробітникам та студентам, якщо їх долучатимуть до патрулів поліції», – зазначила пані Вероніка. За звичних обставин, в таких семінарах беруть участь 10-20 осіб.
«Проте завдяки цифровому формату, університет мав змогу запросити до участі у вебінарі більше учасників, – визнала пані Бакума. – Всього до вебінару долучились понад 100 слухачів, серед яких як викладачі, так і майбутні співробітники поліції. Багато з них звернулись за додатковими матеріалами. Оскільки карантин точно триватиме ще як мінімум кілька тижнів, ми, найімовірніше, повторимо такий формат співпраці з КМЄС».
КМЄС оперативно відреагувала на пандемію Covid-19, забезпечивши віддалену роботу місії, щоби, незважаючи на обмеження, продовжити й надалі надавати консультації та підтримку відомствам сектору цивільної безпеки України.