КМЄС розпочала першу серію тренінгів для слідчих Державного бюро розслідувань
Березень 14, 2019Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) цього тижня провела чотири консультативні сесії для працівників Державного бюро розслідувань (ДБР). Експерти КМЄС поділилися зі слідчими та представниками департаменту міжнародного співробітництва ДРБ кращими європейськими практиками щодо розслідуванням серйозних злочинів.
«КМЄС надає підтримку українським партнерам у розбудові їхніх спроможностей. Важливо, щоб у новоствореному ДБР працював професійний персонал. Наш консультативний курс – спеціально розроблений для Державного бюро розслідувань, він базується на зазначених ДБР потребах, – сказала заступник голови операційного департаменту КМЄС Лін Шихан. – Такий тренінг ми проводимо вперше для слідчих ДБР. Сподіваємося, що ця програма спрятиме розслідуванню серйозних злочинів та, зокрема, допоможе ДБР налагодити професійне міжнародне співробітництво».
Механізм обміну інформацією в рамках кримінальних проваджень через Інтерпол та Європол став центральною темою обговорення під час сесії щодо міжнародного поліцейського співробітництва. Представники ДБР, зокрема, цікавилисьпроцедурою запиту інформації через платформи цих міжнародних агенцій.
Сесія щодо кібер-аспектів кримінальних розслідувань була присвячена системам інтернет-платежів, які можуть використовуватися для корупційних злочинів. Під час дискусії також ішлося про методи роботи з електронними доказами в рамках кримінального розслідування. Слідчі ДБР поставили багато запитань про фіксацію факту використання криптовалют та арешт крипто-активів.
Експерти КМЄС також поділилися досвідом розслідування та методами виявлення корупційних злочинів, а також зібрання доказів для публічного обвинувачення у суді. Особливу увагу на цій сесії приділили питанню різниці між імітацією злочину та провокацією хабара, враховуючи судову практику, зокрема, Європейського суду з прав людини. Окрім цього, експерти КМЄС розповіли про кращі європейські практики щодо захисту свідків, його інституційні механізми та програми управління ризиками