Візит до Дубліну для обміну знаннями свідчить про поглиблення україно-ірландського судового партнерства
Квітень 20, 2018Цього тижня з візитом у ірландській столиці – Дубліні побував ряд високопоставлених представників судової гілки влади, щоб розглянути підходи для побудови незалежної судової системи, що є ключовим елементом реформи правосуддя та сектору цивільної безпеки України. Триденна програма з обміну знаннями стала продовженням співпраці двох країн, адже всього декілька місяців тому високопоставлені експерти з Ірландії, серед яких Голова Верховного Суду Ірландії (ВСІ) Франк Кларка, провели у Києві та Харкові серію семінарів для 60 українських суддів місцевих та апеляційних судів.
Цього тижня у Дубліні пан Кларк, у свою чергу, приймав українську делегації в рамках навчального візиту, який був спільно організований Департаментом закордонних справ та торгівлі Ірландії та КМЄС. Делегація складалася з голів апеляційних судів Харкова та Києва, Львівського окружного адміністративного суду, касаційного цивільного суду Верховного суду України, а також ректора Національної школи суддів.
Чесність та незалежність судової системи Ірландії є загально відомою, а ірландські суди користуються високим рівнем довіри населення. У своєму зверненні до членів української делегації суддя Кларк наголосив, зокрема, на етиці та відповідальності суддів, а також незаангажованості та конфіденційності. Окрім того, гості з України мали змогу взяти участь у слуханнях Верховного суду Ірландії.
Провівши обговорення роботи кримінальних судів з низкою суддів, серед яких судді Патрік МакКарті та Джордж Бірмінгем, делегація мала робочий обід у Державного міністра Департаменту зовнішніх справ і торгівлі К’єрана Кеннон (третій зліва на фото), що відповідає за питання діаспори і міжнародний розвиток. Після чого делегація відвідала Спілку юристів і Раду адвокатів.
«Я думаю, цей навчальний візит вивів обмін професійним досвідом між ірландськими й українськими суддями на новий рівень, – зазначила заступник керівника операційного департаменту КМЄС Розалін Шихан, що сама є ірландським юристом. – Можливість для наших українських партнерів поспілкуватися з ірландськими колегами є безцінною. Я впевнена, що це матиме великий вплив на майбутні зміни в рамках судової реформи і зміцнення незалежності українських суддів. Ми з нетерпінням чекаємо продовження такої співпраці”.
Ще перебуваючи в Ірландії, українські та ірландські партнери намітили плани для наступного обміну професійним досвідом, і ще в цьому році запланували проведення тренінгів у Києві та Львові.