У листопаді КМЄС надає ІТ підтримку на різних фронтах
Листопад 24, 2017У листопаді завершилась організована Консультативною місією ЄС в Україні (КМЄС) масштабна програма тренінгів для ІТ-експертів українських правоохоронних органів. Цього ж місяця місія підтримала два навчальні візити, покликані покращити співпрацю поліції з міжнародними організаціями та долучити українських ІТ-фахівців до важливих дискусій щодо кібер-безпеки та інформаційних технологій.
Програма тренінгів, яку було офіційно розпочато 18 серпня 2017 року заступницею міністра внутрішніх справ України Тетяною Ковальчук та керівником операційного департаменту КМЄС Удо Моллером, тривала до 9 листопада 2017 року. За минулі три місяці успішно тренінг пройшли понад 60 експертів з ІТ та кібер-безпеки МВС та підвідомчих йому відомств. Програма тренінгів включає такі ключові ІТ-галузі: ІТ-урядування та управління; підготовка та реагування на виклики кібер-безпеки; управління ІТ проектами; розробка програмного забезпечення та адміністрування систем.
Візит українських поліцейських в Європол
«Інформаційні технології можуть відчутно покращити ефективність та результативність процесів та функцій правоохоронних органів. Більше того, захист ІТ-ресурсів, персональних та інших даних правоохоронців досягається шляхом запровадження найкращих практик в галузі кібер-безпеки», — зазначив фахівець з ІСТ-урядування КМЄС Юрій Чумак.
6–9 та 13–15 листопада 2017 року КМЄС організувала два навчальних візити для ІТ-експертів МВС та Нацполіції (НПУ): перший — на Веб-самміт 2017 у Лісабоні (Португалія) і другий — до Європолу в Гаазі (Нідерланди).
Представники старшого ІТ-керівництва українських правоохоронних органів на Веб Самміті 2017
Веб Самміт — це найбільша в світі технологічна конференція. ІТ керівництво МВС та НПУ мало нагоду обмінятися думками та досвідом з колегами з інших країн. Особливо цікавими були розмови про те, як приватні компанії можуть допомагати правоохоронцям у розслідуваннях. Зокрема, «Intel Company» забезпечує слідчих у США технологіями для розпізнавання облич, допомагаючи тим самим розкривати справи щодо торгівлі дітьми та возз’єднуючи сім’ї.
Технічний навчальний візит до Європолу — це ще один крок на шляху до інтеграції ІТ систем та рішень НПУ та Європолу. У липні 2017 року між Україною та Європолом було підписано Угоду про оперативне та стратегічне співробітництво, що передбачає тіснішу співпрацю в майбутньому. Окрім того, учасники візиту мали змогу дізнатися більше про операційні можливості Європолу, зокрема щодо кібер-безпеки, організованої злочинності та злочинів, пов’язаних з наркотиками.
Наразі формуються плани подальшої підтримки ІТ сектору українських правоохоронних органів на 2018 рік.