Запровадження курсу з прав людини в Національній академії СБУ – життєво необхідне, – стверджують експерти після останнього етапу програми тренінгів
Липень 18, 2017![](https://www.euam-ukraine.eu/wp-content/uploads/2017/07/IMG_8179-770x452.jpg)
Минулого тижня Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) завершила загальнонаціональну програму тренінгів з прав людини для співробітників Служби безпеки України (СБУ). Це була досить амбіційна та унікальна програма, адже вона була вперше присвячена виключно правам людини в оперативній діяльності СБУ.
Права людини складають основу реформування Служби безпеки України, а успішна трансформація української спецслужби згідно з передовими міжнародними практиками є наріжним каменем реформи сектору цивільної безпеки.
Права людини – один з кількох напрямків, у яких КМЄС надає підтримку СБУ. КМЄС підтримує системний підхід до реформування служби, зокрема, надаючи стратегічні консультації під час написання «Концепції реформування Служби безпеки України», яку невдовзі має затвердити Президент.
![](https://www.euam-ukraine.eu/wp-content/uploads/2017/07/IMG_8172-1.jpg)
Олександра Палагнюк, фахівець КМЄС з прав людини та гендерних питань
З метою підвищення прозорості в роботі організації та покращення комунікацій з громадськістю, на початку року КМЄС допомагала СБ України з написанням, дизайном та друком першого річного звіту.
Тренінги щодо прав людини проводились за моделлю навчання тренерів, і викладачі Національної академії СБ України із самого початку брали в них участь. Експерти КМЄС очікують, що наразі СБ України формально включить курс із прав людини в навчальну програму академії.
![](https://www.euam-ukraine.eu/wp-content/uploads/2017/07/IMG_8178-1.jpg)
Максим Будаков, фахівець КМЄС з питань національної безпеки
Після того, як аналогічні пройшли у Львові та Харкові, співробітники СБУ з Центрального управління та південних областей зібралися в Одесі на заключну частину курсу, під час якої тренери КМЄС та учасники від СБУ поділилися думками щодо важливості такої програми:
![](https://www.euam-ukraine.eu/wp-content/uploads/2017/07/As-you-grow-older-you-will-discover-that-you-have-two-hands-one-for-helping-yourself-the-other-for-helping-others.-2.jpg)
![](https://www.euam-ukraine.eu/wp-content/uploads/2017/07/As-you-grow-older-you-will-discover-that-you-have-two-hands-one-for-helping-yourself-the-other-for-helping-others.-4.jpg)
![](https://www.euam-ukraine.eu/wp-content/uploads/2017/07/As-you-grow-older-you-will-discover-that-you-have-two-hands-one-for-helping-yourself-the-other-for-helping-others.-6.jpg)
![](https://www.euam-ukraine.eu/wp-content/uploads/2017/07/As-you-grow-older-you-will-discover-that-you-have-two-hands-one-for-helping-yourself-the-other-for-helping-others.-9.jpg)
![](https://www.euam-ukraine.eu/wp-content/uploads/2017/07/As-you-grow-older-you-will-discover-that-you-have-two-hands-one-for-helping-yourself-the-other-for-helping-others.-11.jpg)