СБУ визначила технічну допомогу та стратегічні комунікації як ключові елементи підтримки КМЄС
Лютий 28, 2017
Голова Служби безпеки України Василь Грицак та голова Консультативної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас
Головним підсумком зустрічі між Головою Консультативної місії ЄС в Україні (КМЄС) Кястутісом Ланчінскасом та головою Служби безпеки України (СБУ) Василем Грицаком, що відбулась 24 лютого 2017 р., стало визначення технічної підтримки та стратегічних комунікацій головними пріоритетами подальшої співпраці між організаціями. КМЄС уже надає підтримку СБУ, зокрема з написанням Річного звіту, що буде незабаром опубліковано, та розробкою проекту Концепції реформування СБУ, який було подано на розгляд в Адміністрацію Президента. Також місія проводить тренінги щодо боротьби зі злочинами у фінансовій сфері та тренінги щодо прав людини.
«СБУ відіграє ключову роль в забезпеченні безпеки українців. Реформа служби безпеки будь-якої країни зазвичай є прекрасним показником проведення реформ загалом, тож варто дотримуватись наміченого плану, – сказав Кястутіс Ланчінскас після зустрічі. – Сучасна та професійна служба безпеки, завжди дотримуючись найвищих стандартів захисту прав людини, зосереджує свою увагу на розвідувальній діяльності та запобіганні злочинам, а не на кримінальних розслідуваннях. Тож ми продовжуватимемо підтримувати СБУ, щоб допомогти досягнути поставлених цілей».
КМЄС відіграє ключову роль в розробленні програми тренінгів щодо прав людини для СБУ. Крім того місія та СБУ активно обговорюють запровадження стандартів прав людини в межах служби.
Підтримку боротьби з економічними злочинами також було визначено важливою ділянкою майбутньої співпраці, і керівник СБУ згадав про важливість тренінгів, які проводить КМЄС. На 14-17 березня заплановано навчальний візит в Брюссель, головним предметом якого стане саме ця тема.
У найближчі тижні очікується публікація за підтримки КМЄС першого в історії СБУ Річного звіту. Такий звіт, що є звичною практикою в країнах з розвиненою демократією, покликаний доповнити зусилля СБУ на шляху до більшої прозорості та задля завоювання довіри громадян, що є так необхідними, щоб організація ефективно протистояла теперішнім та майбутнім загрозам безпеці держави.