Новообрані місцеві прокурори пройшли тренінг щодо Європейської конвенції з прав людини
Лютий 13, 2017До Прокуратури України нещодавно приєдналися нові місцеві прокурори. Відповідно до даних, наданих Генеральним прокурором України, Юрієм Луценком, 77% місцевих прокурорів, що були обрані минулого року на відкритому конкурсі, до цього не працювали в прокуратурі. Є сподівання, що вони принесуть нові перспективи та енергію в свою роботу, але вони також потребують спеціальної підготовки.
Щоб надати підтримку Національній академії прокуратури України у проведенні тренінгів для нового покоління прокурорів, які вже розпочали роботу, міжнародні донори, включно з Консультативною місією ЄС (КМЄС), запропонували свою допомогу. Один з
проектів, що запропонував підтримку, – це проект Ради Європи « Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», що фінансується урядом Данії, спільно з Академією прокуратури.
Експерти місії Олександра Палагнюк та Ула Кварнстром
З 20 січня, в рамках цього проекту нові прокурори пройшли тренінги щодо Європейської конвенції з прав людини та прецедентного права Європейського суду з прав людини. Тренінги проводять експерти Ради Європи, Національної академії прокуратури України, українського уряду, ООН та КМЄС. Експерти місії Ула Кварнстром та Олександра Палагнюк виступили з презентаціями щодо конкретних положень Європейської конвенції з прав людини, що стосуються права на приватне та сімейне життя (ст. 8) та права на ефективний правовий захист (ст. 13).
Право на ефективний правовий захист є важливим у кримінальних розслідуваннях, оскільки воно стосується обов’язку проводити ефективні розслідування без порушення прав людини. Право на приватне та сімейне життя також важливе, особливо під час проведення законних прослуховувань телефонних розмов, електронних листів, повідомлень тощо», – зазначив радник з питань прав людини та меншин Ула Кварнстром. «Для прокурорів важливо бути обізнаними з відповідними стандартами прав людини, і нове покоління українських прокурорів продемонструвало готовність вивчити ці питання».
Перший раунд тренінгів, в якому взяли учать представники місії, закінчився 10 лютого. Приблизно 200 місцевих прокурорів пройшли тренінг. КМЄС з радістю продовжить свою підтримку Академії прокуратури у майбутньому.