«Об’єднані! Інвестуємо у запобігання насильству щодо жінок та дівчат»

Листопад 27, 2024

Ґендерно зумовлене насильство (ГЗН) – це шкідливі дії, спрямовані проти осіб за ознакою статі або ґендеру, такі як домашнє насильство, домагання та сексуальна експлуатація. Кампанія «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства», яка розпочалася 25 листопада, має на меті підвищити рівень обізнаності та об’єднати людей задля боротьби з цією проблемою. Третій рік поспіль кампанія в Україні збігається з суворою реальністю війни, де російська агресія загострила ситуацію, зокрема, з точки зору сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК).

Минулого тижня кампанія «Об’єднаймося! Інвестуймо у запобігання насильству щодо жінок та дівчат» пройшла у Полтавському національному політехнічному університеті. Захід, організований за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні в рамках глобальної кампанії «16 днів», мав на меті висвітлити кращі практики та обговорити актуальні виклики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, ґендерно зумовленому та насильству проти дітей в умовах війни. У форумі взяли участь представники КМЄС, міжнародні експерти, регіональні посадовці, правоохоронці та громадські активісти з Харківської, Полтавської та Сумської областей.

Дводенний форум поєднував дискусії з практичними тренінгами. У перший день працювали панелі з питань ґендерної рівності, запобігання ґендерно зумовленому та сексуальному насильству в умовах війни, а також підтримки постраждалих. Другий день був присвячений практичним підходам до запобігання насильству, де експерти ділилися ефективними практиками підтримки постраждалих від насильства.

У своєму вступному слові Мора О’Салліван, заступниця Голови КМЄС в Україні, наголосила на вирішальній ролі співпраці між національними та міжнародними інституціями у боротьбі з ґендерно зумовленим насильством. Вона підкреслила, що обмін знаннями та досвідом є ключовим для розробки ефективних стратегій захисту жінок та дітей, особливо в умовах війни.

Володимир Онищенко, ректор Полтавської політехніки, подякував Місії за незмінну підтримку у підвищенні правової обізнаності та сприянні просвіті у сфері прав людини.

Учасники форуму підкреслили важливість подальшої міжвідомчої та міжрегіональної співпраці, наголосивши на необхідності постійного прогресу у боротьбі з ґендерно зумовленим насильством, особливо з огляду на те, що Україна рухається вперед на шляху до європейської інтеграції.