Досвід сусідів. КМЄС організувала візит українських поліцейських до Польщі
Вересень 12, 2016![](https://www.euam-ukraine.eu/wp-content/uploads/2016/09/IMG_2938_uPrkqEiFh.jpg)
![](/data/image_db/news/IMG_2938_uPrkqEiFh.jpg)
![](/data/image_db/news/HPSSzczytnie_7_YDjuT8PVu.jpg)
За підтримки Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС), представники Національної поліції України (НПУ) та Міністерства внутрішніх справ (МВС) відвідали Польщу з навчальним візитом, який тривав 5-9 вересня 2016 року. Серед головних тем програми зустрічей — створення ефективної системи освіти та управління персоналом на основі досвіду ЄС. До складу української делегації увійшли керівники НПУ, МВС з питань роботи з персоналом, представники департаментів міжнародної співпраці, професійної підготовки та Національної академії внутрішніх справ.
Українські офіцери мали можливість обмінятися досвідом зі своїми колегами в Міністерстві внутрішніх справ і адміністрації Польщі, ознайомитися з його структурою та функціями. На відміну від МВС України, польське відомство є цивільним органом, що здійснює нагляд за роботою правоохоронних органів.
Делегація також відвідала Національну поліцію Польщі, де познайомилася з процесом відбору персоналу та можливостями професійного росту. Особлива увага українських правоохоронців була прикута до теми фінансування та розподілу бюджетних ресурсів.
В Центрі підготовки поліції, що розташований в місті Леґіоново, гостям з України розповіли про курси базової підготовки співробітників поліції, а також спеціальні курси.
Українська делегація відвідала стрільбище, автодром, криміналістичні лабораторії та Міжнародний навчальний центр протидії підпільним лабораторіям, що є унікальним в Європі. Українські правоохоронці мали можливість спостерігати за тренуваннями, відвідати гуртожитки та навіть скуштувати страви студентської кухні.
Делегація також відвідала Вищу школу поліції в місті Щитно. Окрім інформації про діяльність закладу, гості отримали можливість взяти участь у тренінгах з моделювання дій поліції в кризових ситуаціях та відвідати криміналістичні лабораторії.
Рафал Замжицкий, старший радник КМЄС з питань спеціальної перевірки: «На даному етапі розвитку української поліції і Міністерства внутрішніх справ, обмін досвідом з колегами із сусідньої країни, як Польща, має важливе значення. Такі навчальні візити дають можливість українським правоохоронцям дізнатися про професійні висновки безпосередньо від своїх колег».
Наприкінці візиту Вища школа поліції в Щитно запевнила в подальшій співпраці з Національною академією внутрішніх справ України та наданні підтримки українським колегам.
![](/data/image_db/news/szczytno6_-8PYPveMdI.jpg)