Безпека в школах: КМЄС та Національна поліція Миколаєва протидіють булінгу
Липень 31, 2024
24 липня у Миколаєві пройшов семінар, присвячений критично важливому питанню булінгу та його запобіганню у школах. Захід, організований Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС) в Україні у співпраці з Головним управлінням Національної поліції в Миколаївській області, мав на меті розширити можливості новоствореної системи офіцерів з безпеки у школах.
Заступниця Голови КМЄС Мора О’Салліван відкрила семінар, наголосивши на важливості роботи офіцерів поліції в школах та визнавши специфіку викликів, з якими вони стикаються в умовах навчальних закладів, що знаходяться близько до лінії фронту. За словами О’Салліван, складність роботи офіцерів з безпеки в школах полягає в тому, щоб знайти баланс між забезпеченням безпеки та збереженням сприятливої атмосфери для дітей.
Тренінг поєднував теоретичні знання з практичними вправами, якими вміло керували Ян Данко, радник/тренер КМЄС з питань взаємодії поліції та громади, та Ольга Радкевич, експертка з тренінгів КМЄС. Вони навчили поліцейських відокремлювати факти конфліктів від булінгу, визначати ключові індикатори булінгу та застосовувати дієві превентивні стратегії. Ці концепції були проілюстровані реальними ситуаціями та прикладами успішних ініціатив у європейських школах.
Особливо цікавою частиною семінару були практичні завдання, під час яких правоохоронці виступали в ролях жертв, кривдників та свідків булінгу. Такий підхід дозволив їм краще зрозуміти суть проблеми, розвинути емпатію та навички вирішення проблем.
Семінар підкреслив важливість своєчасного реагування та запобігання булінгу, пропагування безпечного шкільного середовища, побудованого на довірі та ефективній комунікації. Були продемонстровані практичні приклади допомоги жертвам, реакції на поведінку булерів та залучення батьків і вчителів до запобігання цьому явищу. Метою тренінгу було надати поліцейським інструменти для ефективного врегулювання конфліктів і булінгу, щоб школи стали безпечним середовищем для навчання і розвитку.
Протягом семінару офіцери активно взаємодіяли, ділилися досвідом та шукали рішення в процесі «мозкового штурму». Товариські стосунки та спільне прагнення зробити школи безпечнішими створили атмосферу взаємної підтримки та рішучості.
По закінченню семінару дванадцять офіцерів з безпеки в школах отримали цінні знання та навички. Вони змогли глибше зрозуміти, як розпізнавати та запобігати булінгу, і готові впроваджувати ефективні стратегії у своїх школах.
КМЄС і надалі підтримуватиме Національну поліцію України в її прагненні створити безпечне освітнє середовище, де діти можуть розвиватися без страху, особливо в регіонах, де ситуація з безпекою залишається складною.