Завершується перший етап всеукраїнської програми тренінгів Консультативної місії ЄС із взаємодії поліції з громадою для поліцейських в Дніпрі, Хмельницькому та Одесі
Серпень 05, 2016Сьогодні офіційними церемоніями із врученням сертифікатів в Дніпрі, Хмельницькому та Одесі завершується перший етап програми тренінгів КМЄС із взаємодії поліції з громадами (community policing), що повинна охопити всі області України. У ході двох двотижневих курсів, проведених з 4-15 липня та 25 липня по 5 серпня, 67 офіцерів Національної та Патрульної поліції пройшли інструктаж радників КМЄС із принципів взаємодії поліції з громадою. Курс тренінгів проводився за системою «підготовки тренерів», тож випускники цієї програми тепер наділені інструментами для викладання принципів філософії взаємодії з громадою для колег у своїх областях.
Community policing – це філософія, метою якої є зміцнення зв’язків між поліцією та громадами. Це – ефективний засіб зниження рівня злочинності, який, поміж іншого, допомагає виявити проблеми громади, які можуть спровокувати злочин чи асоціальну поведінку, та надати допомогу з планом дій для їх вирішення. Через консультативні групи громадян до розробки таких комплексних стратегій можуть долучатися представники місцевої громади, члени місцевого ділового співтовариства, співробітники державних установ (вчителі, лікарі тощо), представники релігійних організацій.
Модель залучення громади до взаємодії з поліцією (community policing) вчить поліцейських ухвалювати ефективні рішення безпосередньо на місцях, де потрібна їхня допомога.
Навчаючи студентів-майбутніх тренерів принципам інтерактивного навчання, до курсу було включено модулі про створення консультативних груп громадян та управління ними, визначення та виконання цілей, тімбілдінг, про ефективні комунікації та етичну поведінку.
«Офіцер поліції є, в першу чергу, представником своєї громади, — зазначила виконуюча обов’язки голови операційного департаменту КМЄС Лін Шихан на церемонії вручення сертифікатів в Одесі. – Внесок громади в роботу поліції є ключовою складовою запобігання та розкриття злочинів. Щоб громада цілковито довіряла поліції, поліцейські повинні демонструвати, що вони слугують не державі, а народу. Мені дуже приємно було спостерігати з яким ентузіазмом нові тренери із взаємодії поліції з громадою підійшли до навчальних модулів, і я сподіваюся, що вони зможуть передати цей ентузіазм групам, які вони навчатимуть».