КМЄС підтримує старт роботи 600 місцевих прокурорів
Березень 15, 2016Генеральна прокуратура України та Національна академія прокуратури спільно з Радою Європи розпочали в Києві 14 березня масштабний тренінг для керівників та заступників керівників місцевих прокуратур. Навчальна програма за підтримки Консультативної місії ЄС (КМЄС) та інших міжнародних донорів триватиме два місяці в Національній академії прокуратури України.
Тренінг відвідають 600 новообраних керівників та заступників керівників місцевих прокуратур. Минулого року вони показали кращі результати під час чотирирівневого відкритого конкурсу, що мав на меті дати старт ефективній роботі місцевих прокуратур – новому елементу прокурорської системи.
Частина відвідувачів тренінгу не працювала в органах прокуратури та/або не мала управлінського досвіду. Навчання фокусуватиметься на кращих загальних управлінських практиках, на елементах повязаних з організацією і функціонуванням місцевих прокуратур, міжнародних стандартах та кращих практиках європейських країн.
Консультативна місія Європейського Союзу надає тренінг з питань боротьби з корупцією – «Протидія корупції серед прокурорів», а також координує групу експертів.
«Протидія корупції сьогодні «на порядку денному» системи прокуратури та державної служби в цілому. Цей тренінг має допомогти розпочати процес створення ефективної системи прокуратури під час її реорганізації», — підкреслив Сергій Деркач, спеціаліст КМЄС з питань протидії корупції.
Серед тем тренінгу: менеджмент та інструменти прийняття управлінських рішень, включаючи управління персоналом, прокурорське самоврядування та органи, що забезпечують діяльність прокуратури, процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, підтримання державного обвинувачення в суді, професійна етика прокурора та ефективна комунікація.
Тренінг першої групи з 155 керівників місцевих прокуратур триватиме шість днів. Ще три сесії планується провести до середини травня. Тренінг проводиться в рамках проекту «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», що впроваджується за фінансового сприяння уряду Данії, а також за підтримки КМЄС, Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Посольства США в Україні — департаменту юстиції США.