Якщо є бажання, є і зміни — доведено правоохоронцями Вінничини
Жовтень 22, 2015![](https://www.euam-ukraine.eu/wp-content/uploads/2015/10/DSC_0011__ipaMKFsxzc-1.jpg)
Експерти Консультативної Місії ЄС в Україні були приємно вражені рівнем публічних кампаній, проведених вінницькими правоохоронцями. Зокрема, відділ профілактичної роботи автоінспекції, що відповідає також за популяризацію безпечного поводження на дорогах, не обмежується написами «обережно, діти!»
![](/data/image_db/news/DSC_0011__ipaMKFsxzc.jpg)
Правоохоронці приділяють багато уваги молодому поколінню. Одним з елементів роботи з школярами є проведення змагань юних інспекторів: учні вчаться регулювати дорожній рух, проходять тести із правил дорожнього руху, створюють креативні плакати. Для найменших вінничан міліціонери розробили розмальовки із поясненнями основ безпечної поведінки на дорозі; на зустрічах із малюками «живий» світлофор у ігровій формі спонукає їх бути чемними пішоходами. Інспектори також дають їм випробувати свої транспортні засоби та обладнання.
![](/data/image_db/news/IMG_2307__JvOJPDkT_.jpg)
Одним із їхніх засобів є «профілактичний» автобус: міліціонер показує пішоходам-порушникам червону картку і проводить у автобус, де вони можуть переглянути відео сюжети із фатальними наслідки подібних порушень. Одним з креативних підходів до порушників у авто було встановлення манекену міліціонера на небезпечних відрізках дороги. Це дозволило дисциплінувати водіїв та зменшити кількість ДТП без залучення додаткових людських ресурсів.
![](/data/image_db/news/DSC_0072__ckX5SJ6GHo.jpg)
Це лише невелика частина ініціатив місцевих правоохоронців по роботі з громадськістю, і що вражає, все це вони проводять без значних бюджетних надходжень. «Якби у нас був більший фонд, були б зовсім інші масштаби», — каже начальник відділу. Вони обговорили з представниками Місії перспективу співпраці в сфері стратегічних комунікацій та проведення навчань для особового складу після завершення реформи поліції. «Я подав документи до нової поліції, пройшов перший етап відбору», — зазначив інспектор управління Державтоінспекції у Вінницькій області Олексій Заверуха. «Я готовий працювати», — спокійно і впевнено каже він. І дійсно, як показує практика інших регіонів та Києва, тим міліціонерам, які відповідають моральним та професійним вимогам реформ, немає чого боятися.