Спроби пронести зброю до судів зменшилися на 20% після проведення інформаційної кампанії
Січень 10, 2023Сьогодні Служба судової охорони (ССО) та Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) в Україні оприлюднили результати* спільної інформаційної кампанії, проведеної з метою зниження загроз для безпеки у судах.
У результаті кампанії кількість спроб пронести до судів вогнепальну зброю та інші заборонені предмети зменшилася майже на 20% попри те, що після військової агресії Росії проти України кількість судових засідань, в охороні яких залучені сили ССО, щомісяця тільки збільшувалась.
В лютому після вторгнення тисячі громадян отримали дозвіл на володіння зброєю або отримали зброю для захисту країни. Згодом українські судові установи зіткнулися зі значним збільшенням кількості спроб пронесення до своїх приміщень зброї та заборонених предметів. Після вторгнення зростає кількість відвідувачів суду, які намагаються ігнорувати правила та приходять до приміщень органів судової влади з предметами, категорично забороненими до пронесення.
За даними Служби судової охорони, із січня по серпень 2022 року відвідувачі намагалися пронести до залів судових засідань загалом 2 429 одиниць вогнепальної зброї. Це у 18,5 разів більше, ніж за аналогічний період 2021 року (131 одиниця). Також у середньому з серпня по листопад 2022 року щомісяця було здійснено приблизно 15 000 спроб пронести інші заборонені предмети, як-от ножі, муляжі зброї, небезпечні речовини, феєрверки та вибухівку.
Крім того, результати кампанії показують зростання на 10% – до 44% – кількості громадян, які визнають, що робота Служби судової охорони стала більш важливою після вторгнення. 87% усіх відвідувачів судових установ вважають перевірки перед входом у приміщення обов’язковими та визнають значну роль ССО в цьому.
“Співпраця КМЄС зі Службою судової охорони під час цієї кампанії демонструє, як ефективна комунікація може сприяти роботі українських державних органів у системі правосуддя під час війни. Консультації та практична підтримка у сфері стратегічних комунікацій залишаються важливим елементом допомоги КМЄС українській владі у її прагненні реформувати сектор цивільної безпеки”, – підкреслює радник КМЄС зі стратегічних комунікацій Хассе Резенбро, який керував кампанією для Служби судової охорони.
* Результати онлайн-дослідження вивчення громадської думки щодо ставлення до безпеки в суді. Цільова група дослідження: чоловіки та жінки віком від 18 до 60 років, що на момент початку війни проживали в містах з населенням 50 тис. жителів та більше. Кількість результативних інтерв’ю: 1 хвиля – 1012, 2 хвиля – 1065. Період опитування: 1 хвиля – 14-15 липня 2022, 2 хвиля – 9-13 грудня 2022.