Нове обличчя Державної прикордонної служби України. Консультативна місія ЄС провела зустріч Групи з питань допомоги прикордонній сфері
Вересень 04, 2015Перспективи, потреби, виклики та проекти – теми, що стали головними під час зустрічі Групи з питань надання допомоги прикордонній сфері, яка зібралась 3 вересня заради сприяння процесу реформування Державної прикордонної служби України (ДПСУ).
Представники посольств і міжнародних організацій відвідали штаб-квартиру Консультативної Місії ЄС, щоб дізнатися більше про поточний стан змін у прикордонному відомстві та визначити напрямки для надання допомоги.
Служити, захищати і допомагати – саме під таким гаслом відбуваються зміни в Прикордонній службі. Представники ДПСУ ознайомили учасників Групи з розпочатим пілотним проектом, метою якого є вдосконалення роботи пунктів пропуску згідно з європейськими стандартами та зобов’язаннями плану дій щодо візової лібералізації; підвищення престижу та зміцнення статусу ДПСУ; створення нового іміджу прикордонників (високоморальні та компетентні захисники держави, яким довіряють громадяни).
Проект впроваджує конкурсний відбір співробітників (що володіють іноземними мовами), новій підхід в тренуванні (з використанням європейських практик). Він також спрямований на мотивування персоналу та включає щоденне опитування громадської думки щодо якості роботи Прикордонної служби. Перший етап пілотного проекту розпочнеться на ділянках «Жуляни», «Гостомель» та пункті пропуску «Київ» (аеропорт Бориспіль). 160 прикордонників, які вже пройшли конкурсний відбір (з 361 заявників), пройдуть двомісячну підготовку після чого зможуть зайняти нові позиції. «Новобранці» ДПСУ отримуватимуть підвищені заробітні плати (приблизно вісім тисяч гривень).
«Повернення назад неможливе. Ми розраховуємо на допомогу і підтримку з боку міжнародного співтовариства. Настав час для значних змін у Державній прикордонній службі. Ми готові до вашої критики і буде швидко реагувати на неї. Ваша підтримка в поради є дуже важливими» — зазначив перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк. Він також окреслив поточні потреби ДПСУ: підвищення професійного рівня персоналу, технології для охорони кордонів, професійні тренінги (враховуючи підготовку зі знання іноземних мов); підвищення правової освіти, європейський досвід в роботі з документами (паспортами, документами на автомобілі, виявлення підробок), технологічна підтримка (оновлення обладнання). Василь Серватюк також зосередився на нестачі систем біометричного контролю (з 150 пунктів перетину кордону, обладнані тільки 98) та на необхідності підвищувати досвід прикордонників, які працюють з біометричними системами.
Виконуючий обовязки начальника відділу з питань прикордонної служби і митної служби КМЄС Брайан Річард зазначив, що Консультативна місія ЄС від імені міжнародного співтовариства сприятиме і координуватиме процес підтримки та надання будь-якої допомоги ДПСУ.
Стратегічний радник з питань Державної прикордонної служби КМЄС Іво Керстен ознайомив учасників зустрічі з поточним станом співпраці Консультативної Місії ЄС і ДПСУ, наданими порадами, зокрема «Європейськими універсальними цінностями».
Василь Серватюк подякував КМЄС за підтримку і запропонував провести наступне засідання Групи в навчальному центрі ДПСУ в Черкасах.