Візит Голови КМЄС до Державної прикордонної служби у бориспільському аеропорті

Серпень 30, 2015

Голова КМЄС був вражений інноваціями контролю кордону, представленими українськими прикордонниками не лише у найбільшому аеропорті Києва, але й одночасно у сотні контрольних пунктів по всій країні.

 

З 15 серпня для деяких з них був встановлений доступ до бази даних Інтерполу –  протягом наступних тижнів кількість таких контрольних пунктів зростатиме.

Заступник голови Прикордонної служби, Василь Серватюк, приділив особливу увагу другій лінії контролю, демонструючи технологію фіксування відбитків пальців. До кінця вересня цього року 68 прикордонних контрольно-пропускних пунктів зможуть скористатися цим методом контролю. Це є однією з вимог, яка має бути запроваджена для спрощення візового режиму.

 

Калман Міжей дав високу оцінку прикордонникам за їхній внесок у процес спрощення візового режиму: «Два дні тому Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер загалом визнав прогрес у застосованих заходах. Він зробив надихаючу заяву, підкреслюючи гарну перспективу та припускаючи, що решту вимог скоро буде виконано».

Прикордонники впевнено анонсували наміри стати правоохоронною структурою зразка ЄС, однак не залишати без уваги конкретні завдання, пов’язані із конфліктом, у тому числі, на південно-східному кордоні країни.  

 

Нова уніформа та такі ініціативи (як інформаційний центр Прикордонної служби) вже зібрали 25 000 відгуків у опитуванні оцінки якості і також є чіткими показниками змін.

Служба тепер розпочала низку пілотних проектів щоб підвищити довіру населення.

 

Голова Консультативної місії ЄС в Україні підтримав цей підхід, надаючи особливу увагу новому процесу відбору, тренуванню, володінню іноземними мовами, кращій заробітній платі із стимулюючим кар’єрним ростом та суворою антикорупційною політикою.

Суспільство вже може відчути  перші зміни – наступного разу, коли подорожуватимете з Борисполя, ви можете використати одну з нових прикордонних швидких ліній контролю, яка дозволяє заощаджувати час та суттєво запобігати спробам корупції.