КМЄС розпочинає співробітництво в секторі громадської безпеки з представниками влади та правоохоронних органів Полтавщини
Серпень 04, 2015![](https://www.euam-ukraine.eu/wp-content/uploads/2015/08/PM640image001_MRvzNMfVww-1-650x452.jpg)
Представники консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) провели низку продуктивних зустрічей стосовно реформи сектору цивільної безпеки в обласною міліцією Полтави, регіональним управлінням ДСНС, облдержадміністрацією і прокуратурою Полтавської області.
![](/data/image_db/news/PM640image001_MRvzNMfVww.jpg)
Заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький ознайомив представників місії з поточною ситуацією в регіоні та розповів про стан адміністративно-територіальної реформи. Відповідно до схваленого плану, на базі 503 існуючих сьогодні місцевих рад функціонуватиме 57 об’єднань. Процес децентралізації спрямований на передачу вповноважень й фінансові інструменти для їх виконання на місця. Заступник губернатора також зазначив, що регіон також долучиться до реформи з впровадження патрульної поліції. Андрій Пісоцький підкреслив важливість використання кращих європейських практик: «Полтавщина відкрита до співпраці. Адже вітчизняні правоохоронці повинні відповідати європейським колегам, які чітко дотримуються норм законодавства. Лише тоді громадяни довірятимуть правоохоронній системі».
![](/data/image_db/news/DSC02012 copy_ohiQcTXf9C.jpg)
Прокурор Полтавщини Ян Стрелюк поінформував представників КМЄС про впровадження нового Закону «Про прокуратуру». Згідно реформи, кількість працівників прокуратур по всій Україні має бути скорочена до 15 тисяч осіб. В Полтавській області вже звільнено 137 працівників. Ян Стрелюк також ознайомив делегацію КМЄС з умовами та проведенням відкритого конкурсу на посади місцевих прокурорів, додавши, що більшість заяв зараз надсилають діючі прокурори регіону.
Також Ян Стрелюк розповів про результати роботи органів прокуратури області у сфері боротьби з корупцією.
Реформування сектору цивільної безпеки стало головною темою зустрічі з очільником УМВС Полтавщини Олегом Бехом. Він ознайомив делегацію з поточною ситуацією в регіоні та роботою над проектом кол-центру, який приймає дзвінки від громадян, спрямовує патрулі на виклики та надає поради потерпілим. Очільник УМВС Полтавщини привітав співпрацю з КМЄС щодо реформування органів внутрішніх справ та зміцнення довіри громадськості.
![](/data/image_db/news/DSC02059_MsqEDXrJKH.jpg)
Заступник начальника Головного управління ДСНС Олег Горбенко розповів представникам Місії про проблеми з розміщенням переселенців з Донбасу, яких в області майже 30 тисяч.
![](/data/image_db/news/DSC02075_rsQKOijt5m.jpg)
Делегацію Консультативної місії ЄС представляли Станіслав Безовські, Пекка Гюютіайнен та Ганна Стрілецька.