Cемінар: люстраційні процеси
Травень 15, 201515 травня 2015 року Консультативна Місія ЄС (КМЄС) провела семінар, співорганізатором якого виступила фундація «Відкритий діалог». Семінар був присвячений статусу закону про люстрацію («Про очищення влади», закон 4359a), а також підтримці прагнень України щодо відкритості владних структур.
Приблизно 400 000 посадовців, 8 000 представників судової системи, а також невизначена кількість правоохоронців підлягають перевірці та люстрації. Необхідність в публічному уважному вивченн і є очевидною і цьому факту українська влада має надати належну увагу.
В семінарі взяли участь європарламентарії, громадські активісти та експерти з Чехії та Польщі. Відкриваючи захід, голова операційного департаменту КМЄС Пітер Епплбі підкреслив необхідність демократичного та прозорого врядування: «Закон про Люстрацію має залишатися в рамках Конституції, захищати демократію, верховенство права та підтримувати процес реформ в країні«.
Людмила Козловська, президент фундації «Відкритий діалог»: «Ця реформа має велике значення заради будови оновленого українського суспільства, перезавантаження системи, яка дуже несправедлива та корумпована на даний час. Ми закликаємо громадських представників вивчати європейський досвід».
Єгор Соболєв, Депутат Верховної Ради: «З часів перемоги Євромайдану зважаючи на відсутність справедливого правосуддя, люстрація стала ключовим словом для справедливого суспільства в Україні. Але відсутність реалізації урядом та судовою владою рішень про люстрацію означає, що закон провалився блискуче».
Міжнародні експерти підкреслили актуальність проведення процесу люстрації в умовах нинішнього конфлікту в Україні, необхідністю для досягнення компромісів із «старою» системою та номенклатурою, і міжнародного визнанням, що демократія має право на захист і саме захист під тиском.
Cемінар: люстраційні процеси is licensed under a Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 License.