#АгентиЗмін – Галина Михайлюк, Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності
Жовтень 05, 2021«Любов з першої зустрічі. Саме ці слова пролунали б з моїх вуст, якби мене попросили описати період, проведений у складі Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні. Історія цієї любові, настільки всепроникної, що вона пустила коріння в генетичний код моєї діяльності та світогляду, розпочалася досить символічно – 01 квітня 2015 року, ніби перегорнулася сторінка життя.
Тоді КМЄС перебувала на стадії становлення і гостро потребувала колективу однодумців, готових завдяки своєму значному досвіду та непересічній компетентності допомагати Україні впроваджувати якісну реформу правоохоронної та судової систем. Біля витоків сучасної злагодженої та розгалуженої інституції, що має представництва в п’яти містах України, стояла команда з 60 працівників, лише 15 з яких становив місцевий персонал, уперше прийнятий на роботу Консультативною місією. Однією з тих 15 осіб була і я, зайнявши найвищу посаду, передбачену для українських громадян – радника з питань розробки законодавства.
Діяльність у КМЄС упродовж більш ніж чотирьох років сповнена надзвичайно цікавими подіями, продуктивними зустрічами, постійним спілкуванням з висококваліфікованими фахівцями, безперервним інтенсивним навчанням та відчуттям глибокого задоволення плодами своєї праці. Однак літо 2019 року стрімко та докорінно змінило моє життя, визначивши напрям професійного майбутнього в політичній площині.
Так, 29 серпня 2019 року я урочисто cклала присягу як депутат Верховної Ради України IX скликання, насамперед, сподіваючись стати частиною якісно нового покоління народних обранців, які будуть рушійною силою необхідних трансформацій всередині нашої держави. Попри великі очікування та внутрішній запал, пристосуватися до нової позиції та організації роботи в існуючих реаліях парламенту було дуже непросто. Адже коли в основі твоїх поглядів та бачення подальшого розвитку України закладені фундаментальні принципи і кращі практики Європейського Союзу, деяка невідповідність їм нашого суспільства спочатку видається разючою.
Протягом останніх двох років я, як заступник голови Комітету з питань правоохоронної діяльності, активно працюю в напрямі реформування сектору цивільної безпеки, який також визнано головним пріоритетним завданням Консультативної місії. Організація і проведення в команді КМЄС тренінгів для працівників Апарату Верховної Ради з вдосконалення законотворчого процесу, а також керівництво проєктами «Поліпшення законодавчих можливостей у сфері реформування сектору цивільної безпеки у Верховній Раді України за допомогою кращих практик ЄС» та «Посилення ролі Верховної Ради України в покращенні регуляторної політики шляхом постоцінювання впливу законодавства» створили підвалини для мого ґрунтовного розуміння цієї сфери та відповідальності за її функціонування з боку законодавчої гілки влади.
З огляду на це, вагоме значення має комплексний підхід, зокрема законодавче врегулювання системних проблем, що існують в Україні. Серед численних законопроєктів, роботу над якими я ініціювала та активно здійснювала, варто відзначити: №3908-1, що передбачає посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі; №4599-1, №4598-1, №3427, №3193, покликані запобігати та протидіяти проявам дискримінації за ознакою статі та сексизму у суспільстві; №5123, №5131, №5123-1, спрямовані на посилення відповідальності за продаж ліків малолітнім особам.
Також в межах реалізації функції парламентського контролю Комітету я використовую можливості для регулярної взаємодії з Офісом Генерального прокуратура, Міністерством внутрішніх справ, Державним бюро розслідувань, Державною прикордонною службою, Державною митною службою, Національною поліцією та іншими підзвітними органами виконавчої влади. У цьому контексті справді неоціненною є підтримка та сприяння КМЄС у вивченні досвіду парламентів країн-членів ЄС, підготовці громадських слухань і тематичних заходів відкритого характеру, проведенні виїзних засідань і моніторингових перевірок Комітету з метою безпосередньої комунікації з правозастосовувачами та стейкхолдерами на регіональному та місцевому рівнях.
Продовження роботи, націленої на реформування сектору цивільної безпеки, і тісна співпраця з представниками Консультативної місії Європейського Союзу в Україні залишаються моїми незмінними пріоритетами. Щодня це нагадує мені про ту досі присутню в серці любов з першої зустріч і головний девіз мого професійного розвитку – застосовувати всі здобуті знання, навички та досвід на благо України та українського народу! »
*Позиції, висловлені героями серії #АгентиЗмін, можуть не співпадати з позицією КМЄС. Поділіться власною історією – пишіть нам на stories@euam–ukraine.eu (не більше 500 слів).