Одеса та Львів приєднались до національної кампанії із підвищення безпеки на дорогах
Травень 07, 2021Після локдауну з карантинними обмеженнями «червоної» зони, патрульна поліція в Одеській і Львівській областях нарешті отримала можливість приєднатися до національної кампанії із підвищення безпеки дорожнього руху «Пристібайся – не жахайся». Мета ініціативи ─ заохотити українців пристібатися в автомобілях як на передніх, так і на задніх сидіннях. Цього тижня кампанія офіційно стартувала в обох містах. Вона є спільною ініціативою Національної поліції України (НПУ) і Консультативної місії ЄС (КМЄС) в Україні.
Згідно з результатами дослідження «Сприйняття та використання пасків безпеки водіями та пасажирами»* тільки 23% мешканців Львівської області пристібаються в авто на задньому сидінні, і лише 8% звикли робити це щоразу.
«За чотири місяці цього року у Львівській області сталося 3624 ДТП, у яких 552 особи зазнали травм і 49 людей загинуло. Ці цифри можна було б суттєво знизити, якби люди постійно користувалися ременями безпеки, – наголосив начальник управління патрульної поліції Львівської області Роман Пилипенко. – Маємо надію, що ця кампанія допоможе зробити дороги Львівщини більш безпечним і сформувати у львів’ян нову корисну звичку – пристібатися щоразу, коли сідаєш в авто, без винятків».
За словами начальника патрульної поліції в Одеській області Олександра Гостіщева, 93% опитаних автомобілістів регіону усвідомлюють необхідність використання ременів безпеки, однак в реальності постійно пристібаються лише 35%.
«У минулому році в Одеській області сталося 26 тисяч аварій, у яких постраждало понад дві тисячі осіб», – розповів Олександр Гостіщев під час заходу з нагоди старту кампанії.
Під час зіткнення тіло людини через прискорення важчає. Для непристебнутого пасажира чи водія наслідки зіткнення навіть на швидкості 50 км/год будуть такими ж, як від падіння з четвертого поверху. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, використання ременів безпеки зменшує ризик загибелі для пасажирів передніх сидінь на 40—50%, а для пасажирів задніх сидінь – на 25%.
У рамках кампанії львів’яни та одесити зможуть безпечним способом відчути на собі, що саме відбувається з людиною в авто під час зіткнення. У цьому допоможуть спеціальні симулятори, які можна випробувати в обох містах протягом наступних трьох тижнів. Громадяни матимуть також можливість поспілкуватися з поліцейськими, які розкажуть, чому необхідно пристібатися. Розклад роботи демонстраційних зон із тестуванням симулятора зіткнення у Львові та Одесі.
*Опитування «Сприйняття та використання пасків безпеки водіями та пасажирами» проводила компанія Gradus Research у грудні 2020 року. У ньому взяли участь 1000 респондентів віком 18-50 років у Києві, Львові, Маріуполі, Одесі й Харкові.