Посилення міжвідомчої співпраці очолює порядок денний підгрупи «Управління кордонами та міграцією»
Лютий 26, 2021Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) разом із Державною прикордонною службою України (ДПСУ) провели засідання підгрупи «Управління кордонами та міграцією». До заходу вперше долучились керівники Державної міграційної служби та Державної митної служби. Серед учасників з боку міжнародної спільноти – Представництво ЄС в Україні, EUBAM, Фронтекс, МОМ, ОБСЄ, МЦРМП, представники посольств іноземних країн та інші організації.
Перший заступник голови ДПСУ Володимир Нікіфоренко підкреслив, що незважаючи на пандемію COVID-19, відомство продовжує реформуватися. Задачі Держприкордонслужби викладені у стратегічних документах та визначені зобов’язаннями України щодо імплементації Угоди про асоціацію з ЄС. «Україна підтверджує своє бажання та спроможність проводити реальні реформи на шляху до асоціації з ЄС з кінцевою метою створення такої системи інтегрованого управління кордонами, яка б відповідала стандартам та кращим європейським практикам», зазначив Володимир Нікіфоренко.
Голова компоненту КМЄС зі стратегічного реформування цивільного сектору безпеки Байан Річард наголосив на необхідності для ДПСУ і Митної служби посилити міжвідомчу співпрацю на рівні вищого керівництва задля прогресу в реалізації Стратегії інтегрованого управління кордонами. Він також запропонував відомствам розробити власні (окремі) плани дій. Крім того, представники ЄС підкреслили важливість криміналізації контрабанди в Україні та запевнили у подальшій підтримці реформ.
Головна мета інтегрованого управлянні кордонами – підвищення ефективності роботи відомств, що здійснюють управління кордонами відповідно до кращих європейських практик. Цей підхід сприяє транскордонній і міжвідомчій координації, ефективному управлінню міграційними процесами, реагуванню на потенційні загрози, протидії транскордонній злочинності, забезпеченню внутрішньої безпеки країни.
Інтегроване управління кордонами – концепція ЄС, що допомагає уникати дублювання функцій між державними відомствами, що відповідають за питання безпеки та нагляд за переміщенням людей і товарів. Сектор інтегрованого управління кордонами охоплює сферу компетенції п’яти державних відомств, серед яких: ДПСУ, Національна Поліція, Державна митна служба, Національна гвардія та Державна міграційна служба.